2016. 02. 16.
Szakmai események

Meghívták irodánkat az Új Néprajzi Múzeum második tervezési fordulójára

Cimkék
Néprajzi Múzeum
pályázat
sanaa
városliget

A Városliget Zrt. a múlt év decemberében írt ki tervpályázatot a Néprajzi Múzeum új épületére, melynek februárban lezárult az eljárásban részt vevő pályázók körét véglegesítő, úgynevezett előminősítési szakasza. Ennek eredményeképp építész irodánk is meghívást kapott a Liget Budapest – Néprajzi Múzeum tervpályázatának második (tervezési) fordulójára. Így olyan versenytársak között indulunk, mint a római 21. századi művészeti múzeumot, a MAXXI-t és a Glasgow-i Közlekedési Múzeumot tervező – az építész szakma Nobel-díját jelentő – Pritzker-díjat is elnyerő Zaha Hadid, az athéni Acropolis Museumot tervező Bernard Tschumi Architects, vagy az új kaliforniai Google székház tervezői (BIG) és a szentpétervári Hermitage múzeumot jegyző, szintén Pritzker-díjas Rem Koolhaas.

Az Új Néprajzi Múzeum a Városliget szélén, az Ötvenhatosok terén kap majd helyet. A pályázat eredményhirdetése 2016 májusára várható. A Városliget átfogó és komplex megújítását szolgáló Liget Budapest Projekt részeként a tervek szerint 2019-ben nyitja majd meg kapuit a Néprajzi Múzeum minden szakmai és látogató igényt kielégítő, új otthona.

A Liget Budapest Projekt keretében eddig két új épület megvalósításáról született döntés, melyeket világhírű japán építészek terveznek. Az elbontandó, volt Hungexpo irodaházak helyén épülő Magyar Zene Házát Sou Fujimoto, a Petőfi Csarnok helyén felépülő Új Nemzeti Galériát pedig a Pritzker-díjas SANAA építésziroda tervezi, mely projektben irodánk is részt vesz társult tervezőként.

A pályázati kiírás itt olvasható: www.ligetbudapest.org/ethnography

 

Kép: ligetbudapest.org

 

Forrás:

Városliget Zrt. – sajtóközlemény

Világhírű építészek tervezheti az új Néprajzi MúzeumotIndex.hu

Rólunk

Felelősségteljes építészet

Elkötelezettek vagyunk a fenntarthatóság iránt, ezért arra törekszünk, hogy a megbízói igények kielégítése mellett időtálló, környezetbarát és szerethető épületeket hozzunk létre.

Beszélő építészet című podcastunkban meghívott szakértőkkel beszélgetünk az építészet fenntarthatóságáról alkotott nézeteinkről.