A tervezési terület pár lépésre a Duna-parttól, Budapest belvárosának szívében helyezkedik el. Északnyugati irányból a SOFITEL (korábbi nevén Atrium Hyatt), délkeleti irányból pedig a Dorottya Palace épülete határolja. Szemből a Nemzetgazdasági Minisztérium épülettömbjére látunk rá. A belváros külföldi turisták által leggyakrabban látogatott sétálóutcája gyakorlatilag a tervezéssel érintett épület előtt kezdődik. A Dorottya utca 8. mellől indul az utca csak gyalogosforgalom számára kiképzett szakasza, mely néhány méteren belül a Vörösmarty térbe torkollik, onnan pedig a Váci utcában folytatódik. A környezetre városközponti beépítési sűrűség jellemző, csupa középmagas házzal. Ezek közül is kiemelkedik a Hotel Intercontinental épülete, mely hangsúlyosan ékelődik a Duna és a századfordulós belvárosi házak közé. A tervezéssel érintett terület szűkebb környezetében lakó-, iroda és szállásépületek találhatók, a tágabb környezetet vizsgálva feltűnő a 4-5 csillagos szállodák sokasága.
Megrendelő, tekintettel a beépítés lehetőségeire, nem utolsó sorban a belváros szívében való elhelyezkedésre, egy kompakt, dizájnorientált, háromcsillagos hotel kialakítását határozta el, melyben a vendégszobák száma 137 lesz. Tervei szerint a hotelt a fiatal, kevésbé a bulinegyedre, mint inkább Budapest kulturális nevezetességeire koncentráló városlátogatók, a szálloda szolgáltatásait tekintve alacsonyabb igényű, fapados repülővel érkező vendégkörre szabja, akik a Budapesten töltött idejüket a város felfedezésével töltik, a hotelt jellemzően csak esti szállásként veszik igénybe. Számít még az 1-2 napos konferenciákra érkezőkre is, akik idejük nagy részét szintén a szállodán kívül töltik.
A telekre pince + földszint + félemelet + 8 emelet kialakítású épületet terveztünk zártsorú, L-alakú beépítéssel, az utcai fronton két szerkezeti traktussal, mely kiegészül az északi oldalon a SOFITEL épület felé egy belső szárnnyal. Az épület tömege a rendeltetéshez és a változatos, zárt, tűzfalas környezet feltételeihez igazodik. Az egyszerű alaptömeget a funkcionalitást segítő tagolások egészítik ki. Az utcai homlokzat a vízszintes tagolásával igazodik a historizáló környezete jellemzően hasonló viselkedéséhez, a nyílászárók mélységi mozgatásával kortárs eszközzel idézi a Belváros homlokzatainak plaszticitását.
A tágas, nagy belmagasságú lobby részben reggeliző tér is. A lobby belső udvari traktusa szintén fiatalos, friss hangvételű, a szállodaláncra jellemző belsőépítészeti koncepció alapján kialakított tér lesz.