Izgalmas feladat elé állította az építészeket a beruházó, amikor a Szentendrei út 115. alatt fekvő területre írt ki meghívásos tervpályázatot, a Bánáti + Hartvig Építész Irodát is méltónak tartva és invitálva a megmérettetésre. A kiírás egy vegyes funkciójú épület tervezésére szólt, amelyben irodák, háromcsillagos hotel, diákszállás, fitneszterem és különböző komfortfokozatú gasztronómiai egységek kapnak helyet. Viszont az is ki volt kötve, hogy – az aktuális igényeknek megfelelően – az egyes funkciókat viszonylag zavartalanul irodává lehessen alakítani.
A felhívásra a BH építészei egy izgalmas formavilágú, három törésponttal rendelkező, cikk-cakkos alaprajzú épületet terveztek. A tömegformálás optimálisan reflektál a környező Budai-hegység közelségére, az épület számos ponton biztosítja a kapcsolatot a természettel. Az épített környezet és a természet kapcsolatát erősíti továbbá a homlokzat kialakítása is; a transzparencia jegyében az épület háromrétegű üvegfüggönyfalat kapott, lamellás árnyékoló rendszerrel. Az árnyékolás mértékét a homlokzatok tájolása határozza meg, így míg a déli és a nyugati oldalon a nagyobb benapozás miatt intenzívebb a lamellák jelenléte, a keleti és északi homlokzaton finoman visszahúzódnak. Mindez a látvány terén is dinamikussá teszi az Óbuda Mix Projectet. Az épület nagyfokú átláthatósága nemcsak építészeti, de pszichés értelemben is tágítja a teret, ami a jövőbeni használók komfortérzetét erősíti.
Az épület tetejét teljes egészében zöld felület fedi, a tetőkert az épület vegyes funkcióinak megfelelően tagolódik, az adott igények kiszolgálására.
Az építészeti elképzelés a környék épített környezetére is reflektál. Az elsődleges referenciapontot a szomszédos Graphisoft Park jelenti. Az irodanegyed épületei az elmúlt évtizedekben egymást követve épültek, így végigkövethetjük rajtuk, kortárs építészet állomásait. A BH építészei erre is tekintettel voltak a tervek kialakításakor.