Az irodaépület engedélyezési terveit a grazi Atelier Thomas Pucher építészirodával együttműködve dolgoztuk ki.
A XIII. kerület kerületi szabályozási terve lehetővé teszi a teljes építési terület elvi beépítését egy 30m magas épülettel, valamint a nyugati oldalon egy 90m magas toronyrész kialakításával. A tervezett kialakításban a zöldfelületek maximalizálása érdekében a teleknek csupán a Váci úthoz közelebbi oldalára terveztünk épületet. A terület több mint fele így szabadon marad közterületek kialakításával, a kisebb beépített alapterület ellenére az épület nagy magassága miatt mégis lehetséges cca. 42.000m2 alapterületet kiépíteni, így több mint 4.000 ember részére biztosíthatunk munkahelyet.
Az épület formája a Budapesti városszövet két egymást keresztező irányú hálózatára reagál, mely pont ebben a csomópontban fedi át egymást. A torony karakterisztikáját meghatározó csavarodás az alsóbb szinteken a Róbert Károly körúti irányultságokat követi. A felsőbb szinteken a torony tetején pedig átfordul és felveszi a Váci út által meghatározott, azzal párhuzamos illetve merőlege vonalakat. Az épületforma ezzel teremt szerves kapcsolatot a két szerkezeti rend között, teljessé teszi a városi szövetet és új térkapcsolatokat alakít ki a szomszédos épületek felé.
Az épület földszintje nyitottan fordul a kialakuló három közhasználatú tér felé. A külső tereket kiegészíti olyan belső funkciókkal melyek erősítik az épület és a környezet kapcsolatát, pl: teraszos kávézók, kereskedelmi és gasztronómiai egységek nyílnak a külső tér felé. Bejáratok az épület mind a négy oldalán megtalálhatóak. A főbejárat a kereszteződés és a metrókapcsolat felé irányul elsősorban a tömegközlekedéssel érkező látogatók fogadására. A Róbert Károly körúti oldalon a visszahúzott homlokzat alatt árkád alakul ki, mely extra területet szolgáltat a buszmegálló forgalmának, és szervesen integrálja a várakozóterületeket az épület karakterisztikájába.
A város és a csatlakozó úthálózat különböző pontjairól az épület – a csavarodásból adódó – más és más arcát mutatja. A homlokzat tagoltságát egy vízszintes lamella rendszer adja, mely az épületenergetikai mutatók szabályozásában és optimalizálásában, a szélterhek elosztásában és a belső terek vizuális komfortjának kialakításában is jelentős szerepet játszik. A részlegesen integrált terasz és erkélyterek az irodaterek meghosszabbításaként rekreációs és találkozó terekként funkcionálnak. A lamella rendszer kihangsúlyozza az épület szoborszerűségét, végtelen fény-árnyékjátékra adva lehetőséget, egyedi térélményt nyújtva minden irányból. A helyszín jellegéből adódóan – ahol az emberek legnagyobb része az épületet mozgás közben figyelheti meg – az épülettömeg dinamikusan változó képet ad az elhaladók számára.
Az északi oldalon nagy belmagasságú átrium teret terveztünk. Ez a tér a nagy alapterületű podeszt szintek belső iroda terei részére biztosít természetes megvilágítást az első és a hetedik emeletek között. A télikert jellegű tér földszintjén gasztronómia egységek szolgálják ki az irodai dolgozók és a környék lakóinak igényeit.
A lamellás kialakítás miatt az épület jobban ellenáll a rá jutó szélterheknek, valamint megakadályozza a közterületekre leforduló nagy sebességű széllökések kialakulását is.